TATRAPAN 6x6

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Back

VÝVOJ Martin a.s. je hlavným projektantom a vlastníkom projektovej dokumentácie  vozidla TATRAPAN.

 

Obrnené vozidlo TATRAPAN je pancierový terénny automobil postavený na vojenskej verzii podvozku TATRA T-815. TATRAPAN má zachovanú koncepciu automobilov t.j. kabína, v ktorej je umiestnený vodič a veliteľ vozidla a skriňová nadstavba, ktorá môže byť účelovo upravená a zariadená pre rôzne aplikácie. Skriňová nadstavba je riešená ako autonómny celok a osádka tejto skrine môže pracovať samostatne aj ako stabilné autonómne pracovisko. Zástavbu vnútorného priestoru je možné vyhotoviť podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. TATRAPAN je určený k ochrane osádky a internej technológie tak v kabíne, ako aj v nadstavbe proti 7,62 mm protipancierovým strelám a črepinám. Špeciálna konštrukcia dna poskytuje zvýšenú protimínovú odolnosť. TATRAPAN má vynikajúcu priechodnosť terénom založenú na trvalom pohone všetkých kolies, 1 medzinápravovom a 3 diferenciáloch s uzávierkou, odpružené nezávislé výkyvné poloosi, chrbticový rám s nosnou rúrou s vynikajúcou torznou tuhosťou, centrálne hustenie pneumatík.

Kabína TATRAPANU je pancierovaná, dvojmiestna, vybavená príklopom s možnosťou montáže otočnej vežičky, pokrytá ochrannými a tepelno-izolačnými materiálmi. Je vybavená modernými denno-nočnými pozorovacími prístrojmi, komunikačnými systémami, kúrením a filtro-ventilačným systémom. Kabína je hydraulicky odklopná, s mechanickým zaistením. TATRAPAN je navrhnutý na nesenie rôznych účelových nadstavieb. Rýchloupínače s centrovacími čapmi zabezpečuje uchytenie nadstavby, čo umožňuje použitie rôznych nadstavieb na jednom podvozku. Čas potrebný na výmenu nadstavieb je do 60 minút. Nadstavby určené na prepravu osôb sú vybavené účinnou klimatizáciou. Veľká kapacita vnútorného priestoru umožňuje montáž špeciálnych zariadení pre radioelektrický boj, systému riadenia paľby, zdravotníckeho zariadenia a ďalších systémov pod pancierovou ochranou.

Vozidlá sa uplatňujú na mierových misiách NATO a OSN v zahraničí. Patrí do kodifikovanej výzbroje NATO. TATRAPAN bol použitý v zahraničných vojenských misiách v Eritrei, Iraku, Afganistane, na Golanských výšinách a na Cypre.

Modifikácie TATRAPAN:

 • TATRAPAN T1/Z1
 • TATRAPAN ZASA
 • TATRAPAN VESPRA
 • TATRAPAN PVO
 • TATRAPAN MOD
 • TATRAPAN VŠRV
 • TATRAPAN AMB

Základné verzie:

 • Transportná
 • Veliteľská
 • Hliadková
 • Ambulancia
 • Policajná

 

Rozmery
šírka max. 2500 mm
výška 2895±30mm
výška s výzbrojou 3380±30mm
svetlá výška min. 390mm
dĺžka 8460±50 mm
Hmotnosť
celková hmotnosť 22 000 kg
pohotovostná hmotnosť 21 250 kg
Jazdné vlastnosti
maximálna rýchlosť 80km/h
jazdný dosah 1000 km
brodivosť 1400mm
Prevádzkovateľnosť
klimatické podmienky od -40°C do + 50°C (+55°C)

 

TATRAPAN
TATRAPAN
TATRAPAN
TATRAPAN
TATRAPAN
Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, sú určené odborníkom v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites. ok