Vežový komplet VMT-VK30.1

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Back

Vežový komplet:

 • Je schopný vykonávať bojovú činnosť cez deň i v noci a za zníženej viditeľnosti (hmla, dážď, sneženie) pri použití pozorovacích a zameriavacích prístrojov v dennom a nočnom režime.
 • Stabilizácia zbraní v dvoch osiach
 • Je schopný vedenia streľby a zásahu cieľa (statického i pohybujúceho sa) prvou ranou (alebo s vysokou pravdepodobnosťou zásahu prvou ranou) zo stojacieho/pohybujúceho sa vozidla s namontovaným VK zo všetkých lafetovaných zbraní.
 • Je schopný zničiť zasiahnutý cieľ s čo možno najmenším počtom použitej munície, pričom ako cieľ je nutné chápať obdobné bojové vozidlo pechoty resp. vozidlá s nižšou balistickou ochranou (obrnený transportér, logistické vozidlá, ale i živú silu ukrytú v stavaných krytoch a ukrytých za terénnymi prekážkami). Pre možnosť ničiť moderné tanky je integrované dvojité odpaľovacie zariadenie PTRS.
 • Poskytuje primeranú balistickú ochranu osádky a výzbroje lafetovanej mimo bojový priestor.
 • Zabezpečuje ergonomické podmienky práce obsluhy VK.
Základné parametre
Pohotovostná hmotnosť 1 400 kg
Posádka 1
Palubná sieť 22V – 28V
Prevádzkové podmienky: Za každého počasia, cez deň i v noci
Diaľka účinnej streľby: deň 2000/4000 m
                                 noc min. 2000 m
Munícia 30 mm: AP-T/HE-I

Presnosť streľby

(rozptyl pri streľbe dlhou dávkou na vzdialenosť 100 m)

0,4 x 0,4 m
Palebný priemer 300 (120 AP-T/180 HE-I) ks
Diaľka mierenej streľby: deň 1000 m
                                    noc 1000 m
Palebný priemer 1500 ks

 

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, sú určené odborníkom v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites. ok